słabe mięśnie kegla po porodzie

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

ćwiczenia na mięśnie kegla

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą więc kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli zostaną one poprawnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z prostotą zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprawidłowiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najprzyzwoiciej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z w pewnych momentach wolno też trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie ważne jest to, aby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, mimo to należałoby ćwiczyć nadal, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach i punktach sprzedaży wolno aktualnie kupić specjalne kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą doskonałe efekty. Z takimi kulkami również trenuje się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Panie, jakie regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to rezultat w czasie porodu drogami natury i o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością wyklucza się również problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie absorbują dużo czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.